• 19.03.2024

Braća Kvesić: Ivan prvak Europskih igara, Anđelo srebrni!

Zlato i srebro za braću Kvesić!

Hrvatski karatist Ivan Kvesić osvojio je zlatnu medalju na Europskim igrama u Minsku, a njegov brat Anđelo Kvesić srebro.

Svjetski prvak Ivan Kvesić u finalu kategorije do 84 kilograma odlukom sudaca pobijedio je Turčina Ugura Aktasa, nakon što je borba završila 0-0.

Ivan Kvesić je ostvario tri pobjede u isto toliko nastupa u svojoj skupini te se kao pobjednik skupine plasirao u polufinale. Redom je pobjeđivao Kosovara Alvina Karaqija s 5-0, Crnogorca Nikolu Malovića s 2-0 i Ukrajinca Valerija Čobotara s 3-0, a u polufinalu je svladao Talijana Michelea Martina s 8-0.

– Došao sam po medalju i uspio sam osvojiti zlato. Pobijedio sam u 5 mečeva, a o pobjedi u finalu odlučili su sudci. Stvarno sam presretan, sada sam još bliže Tokiju – ispričao je Ivan Kvesić.

Njegov brat Anđelo Kvesić je u kategoriji preko 84 kilograma osvojio srebro nakon što je u finalu izgubio od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana s 0-1.

Anđelo Kvesić je također osvojio prvo mjesto u svojoj skupini. On je svladao Srbina Slobodana Bitevića s 2-0, zatim je sudačkim preglasavanjem upisao i pobjedu protiv Bjelorusa Alekseja Vodčica iako je dvoboj završio rezultatom 2-2, da bi u završnoj borbi održao 0-0 protiv Gruzijca Gogite Arkanije, a to je obojici boraca bilo dovoljno za plasman u polufinale. U polufinalu je Anđelo Kvesić svladao Nijemca Jonathana Hornea s 1-0, da bi u finalu izgubio od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana s 0-1.