EP Cipar: Tina Marić zlatna, Luka Bokarica brončani!

• EP Cipar: Tina Marić zlatna, Luka Bokarica brončani!
    10. veljača 2016 666

Hrvatska karte reprezentacija briljirala je na Europskom prvenstvu za mlađe seniore, juniore i kadete što se održavalo u ciparskom gradu Limassolu. Ukupno je osvojeno 8 medalja, a u Zagreb su se vratile dvije.

Tina Marić, KK Hercegovina Zagreb europska je prvakinja u konkurenciji mlađih seniora u kategoriji do 61 kilograma. Natjecanje je otvorila pobjedom u 2. kolu protiv Švicarke Marion Franzosi (5-0). Uslijedila je minimalna pobjeda nad predstavnicom BiH Ivonom Čavar (1-0), a u polufinalu nadvisila je Talijanku Violu Lallo (2-0). U neizvjesnom finalnom dvoboju Marić je pobijedila Srpkinju Jovanu Perković s 1-0 i osvojila zlatno odličje bez izgubljenog boda!

Luka Bokarica, KK Princ je na startu svladao Makedonca Redžepa Mustafovskog 5-0, a u nastavku bio je bolji od Latvijca Artursa Davidovsa 4-1 i Bjelorusa Vladislava Šiška 3-2. U polufinalu je izgubio od Turčina Vefa Emre Goktasa sa 0-5, no u dvoboju za broncu Bokarica je pobijedio Portugalca Eduarda Garciu sa 3-2. Čestitamo Tini i Luki, njihovim trenerima uz želju za nastavak postizanja vrhunskih rezultata!